Rekonštrukcia kultúrneho domu vo Veľkých Levároch

Rekonštrukcia kultúrneho domu vo Veľkých Levároch

Väčšia časť projektu obnovy kultúrneho domu vo Veľkých Levároch je hotová. V prvej polovici zimnej sezóny prebehla ďalšia etapa renovácie miestneho kultúrneho strediska. Na rad prišli ďalšie interiérové priestory.

Renovácia vstupnej haly a spoločenskej sály

Po knižnici, ktorá prešla rekonštrukciou v rámci 1. etapy, sa stavebné práce rozbehli v ďalších miestnostiach. V novembri minulého roka bola spustená 2. etapa, ktorej cieľom bolo obnoviť vstupnú halu a spoločenskú sálu. V obidvoch miestnostiach boli vymenené dvere, podlahy aj obklady na stenách. Nový je aj strop s lepšími akustickými vlastnosťami. V interiéri pribudla nová šatňa, ktorá bude slúžiť na odkladanie kabátov. V rámci prác sa inštalovali nové rozvody aj LED osvetlenie. Spoločenská sála je vybavená novým klimatizačným systémom.

Rekonštrukčné práce za viac ako 200 000 €

Rozsiahla obnova vstupnej haly aj spoločenskej sály si vyžiadala náklady vo výške viac ako 200 000 €. Podľa zmluvy zverejnenej v centrálnom registri zmlúv dosiahli necelých 228 000 € s DPH. Obec Veľké Leváre, ktorá je iniciátorom projektu, získala na financovanie obnovy peňažné prostriedky z európskych zdrojov. Realizáciu 2. etapy financovala s pomocou peňazí z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, ktoré získala v rámci programu IROP REACT-EÚ.

Rekonštrukcia bude pokračovať 3. etapou

Realizáciou 2. etapy sa rekonštrukcia kultúrneho domu nekončí. V interiéri prebehnú ďalšie stavebné zásahy. Zrealizujú sa v rámci plánovanej 3. etapy. Jej cieľom je rozšírenie knižnice, ktorá sa zmodernizovala pri realizácii 1. etapy. Obec pripravuje vybudovanie väčšej kuchyne s moderným zariadením a chladiacimi boxmi. Novinkou bude aj bar, ktorý zabezpečí nápoje a občerstvenie počas prebiehajúcich spoločenských podujatí.Zdroj: levare.sk

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj: levare.sk
Zdroj foto: levare.sk

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Neblahý obrat osudu: Slávny rapper Kanye West predáva ikonický betónový dom v Malibu so stratou 18 miliónov dolárov

Neblahý obrat osudu: Slávny rapper Kanye West predáva ikonický betónový dom v Malibu so stratou 18 miliónov dolárov

Americký hudobník Kanye West (46), teraz známy ako Ye, nesie na svojich pleciach bremeno celej svojej kariéry a boja s realitou. Aj keď jeho betónový dom predstavuje architektonický skvost a symbol bohatstva a luxusu, nedokončené renovácie ho zanechávajú na pokraji záujmu. Nájde sa niekto, kto ocení skrytú krásu a potenciál tohto domu?

...
Podarí sa nájsť v Novom bývaní trojizbový byt v Pezinku aj pri nižšom rozpočte?

Podarí sa nájsť v Novom bývaní trojizbový byt v Pezinku aj pri nižšom rozpočte?

Vlado Voštinár so svojim tímom bude hľadať trojizbový byt v Pezinku. Mário a jeho priateľka vlastnia menšie byty a rozhodli sa ich predať a kúpiť si spoločný väčší byt, ktorý by bol perspektívny do budúcnosti, ak si založia rodinu. Majú obmedzený rozpočet do 180-tisíc euro, a tak budú musieť zostať v byte, aj keby sa im určite páčil dom s garážou, ale ten si môžu kúpiť aj neskôr.

...
Nehnuteľnosti na Záhorí – vyberieme sa do Jakubova, Malých Levár, Závodu a Stupavy

Nehnuteľnosti na Záhorí – vyberieme sa do Jakubova, Malých Levár, Závodu a Stupavy

Každú nedeľu o 17:50 vysielame na JOJ-ke reláciu o hľadaní vhodnej nehnuteľnosti Nové bývanie. Domček so štyrmi izbami si budú hľadať tri dievčatá – Oľga a jej dve dcéry. Ideálny by bol novší, s menším pozemkom a hlavné je, aby ho nemuseli prerábať. Momentálne žijú v Malackách, ale dochádzajú do Bratislavy, a tak sa rozhodli nájsť si niečo na Záhorí. Výška rozpočtu je do 235-tisíc euro.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon