Víkendový apartmán alebo dom v Tatrách. Ponuka je bohatá, stačí mať dobrý rozpočet a môžete vyberať

Víkendový apartmán alebo dom v Tatrách. Ponuka je bohatá, stačí mať dobrý rozpočet a môžete vyberať

Ivan s rodinou býva v Bratislave, ale často cestujú po celom Slovensku. Páčia sa im Tatry a často tam chodia na výlety, či už na lyžovačku alebo na turistiku. Už dlhšie uvažujú o tom, že si tam zadovážia apartmán alebo dom, kde by mohli tráviť spoločný voľný čas. Presnú lokalitu nemá zadefinovanú, pretože možností je veľa. Čo sa týka nehnuteľnosti, môže to byť apartmán alebo aj dom, ideálne keby mal dve spálne, ale zasa by nevadilo aj niečo menšie, ak by to bolo v dobrej lokalite. Ponúkol by to aj priateľom, ktorí by tam tiež mohli stráviť voľný čas. Vedia, že tieto nehnuteľnosti nie sú lacné a sú ochotní investovať do 255-tisíc eur.

Zadanie je zaujímavé, lokalita atraktívna a Vlado Voštinár so svojim štábom a Ivanom vyrážajú do Tatier za vhodnými ponukami, ktoré vybrali v spolupráci s realitnými kanceláriami. 

V podhorí Vysokých Tatier vo Veľkej Lomnici, ktorá má dobrú infraštruktúru, sa vybrali do rezidenčného komplexu Malé Lipy. K moderne zariadenému trojizbovému apartmánu prislúcha priestranná terasa, garážové státie a predpríprava na krb. V spoločných priestoroch je k dispozícii sauna, fitness a komunitné priestory. 

4

Zdroj: Nové bývanie

Druhá ponuka je chalúpka v Belianskych Tatrách v obci Mlynčeky. V blízkosti je malý lyžiarsky vlek. Dom má päť rokov, je poschodový, útulne zariadený, s krbom, dvoma kúpeľňami na menšom pozemkom. Jedinou nevýhodou je hustá zástavba v okolí domu. 

2

Zdroj: Nové bývanie

Štrbské Pleso je atraktívna, ale drahšia lokalita, a tak musíme robiť kompromisy. Aby sme sa zmestili do rozpočtu, ubrali sme na metroch štvorcových. V apartmánovom dome je k dispozícii dvojizbový apartmán s veľkými oknami, kde je možnosť nastaviť si kúrenie aj vetranie pomocou aplikácie. Správcovská spoločnosť apartmán môže prenajímať, a tak majiteľom nevznikajú náklady na bývanie. Maximum z priestoru, ktorý apartmán ponúka, vyťažil vo svojom návrhu architekt Balázs Füzék. 

3

Zdroj: Nové bývanie

Bonusová ponuka je dobre vyskladaná v pomere cena a výkon – chalet Smreky sa nachádza v Nízkych Tatrách v obci Telgárt. Luxusná poschodová novostavba s domácou saunou, krbom, kuchynskou linkou, dvoma spálňami a nádherným výhľadom priamo z obývačky. Na pozemku je vlastné parkovanie, detské ihrisko a dve terasy. Telgárt je vyhľadávaný na celoročnú turistiku, a teda vhodné miesto aj na prenajímanie.

1

Zdroj: Nové bývanie

Ján Palenčár ponúka na záver Nového Bývania, ktoré vysielame na JOJke každú nedeľu podvečer, dobrú realitnú radu: „Pri kúpe rekreačnej nehnuteľnosti, ktorá by mala slúžiť aj na prenájom, je potrebné posudzovať jej jedinečnosť a bonusy. Či už ide o architektúru, lokalitu alebo vybavenie, je dôležité sa odlíšiť od konkurencie, a to tak, aby sme dokázali osloviť čo najväčší počet potencionálnych nájomcov.“

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Nehnuteľnosti na Záhorí – vyberieme sa do Jakubova, Malých Levár, Závodu a Stupavy

Nehnuteľnosti na Záhorí – vyberieme sa do Jakubova, Malých Levár, Závodu a Stupavy

Každú nedeľu o 17:50 vysielame na JOJ-ke reláciu o hľadaní vhodnej nehnuteľnosti Nové bývanie. Domček so štyrmi izbami si budú hľadať tri dievčatá – Oľga a jej dve dcéry. Ideálny by bol novší, s menším pozemkom a hlavné je, aby ho nemuseli prerábať. Momentálne žijú v Malackách, ale dochádzajú do Bratislavy, a tak sa rozhodli nájsť si niečo na Záhorí. Výška rozpočtu je do 235-tisíc euro.

...
V Novom bývaní budeme hľadať nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Za akú cenu vieme nájsť dvojizbový byt?

V Novom bývaní budeme hľadať nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Za akú cenu vieme nájsť dvojizbový byt?

Veronika je z Prešova, býva v podnájme v Podunajských Biskupiciach a chcela by pre seba vlastné bývanie. Túži po staromestskom, zrekonštruovanom byte v širšom centre Bratislavy. Predstavuje si jeden a pol izbový, ale ideálne dvojizbový byt. Kúpu nehnuteľnosti vníma aj ako investíciu, keby ho raz chcela predať a ísť do väčšej nehnuteľnosti, nestratí na hodnote. Parkovanie zatiaľ nerieši a ocení, ak sa dostane do centra po svojich. Rozpočet má 250-...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon