Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
7 štýlových budov, ktoré vyzerajú ako z Tetrisu

7 štýlových budov, ktoré vyzerajú ako z Tetrisu

Pixelové fasády, geometrické tvary či vysunuté balkóny sú čoraz viacej v kurze. Využitie týchto prvkov prinieslo na architektonickú scénu celkom nový typ budov. Viaceré z nich vyzerajú ako živé 3D prevedenie Tetrisu a 8 z nich sme si na ukážku vybrali aj my.

1. OP 13 (Paríž, Francúzsko)

Trend výstavby pixelových budov je aktuálne v kurze najmä vo Francúzsku a hneď niekoľko ich nájdeme v Paríži. Dobrým príkladom je komplex sociálnych bytov OP 13, za ktorým stojí ateliér Philippe Dubus Architectes.

Zdroj: www.archdaily.com

2. Housing in Le Havre (Le Havre, Francúzsko)

Jeden z najkrajších bytových komplexov tohto druhu nájdeme aj v Le Havre. Návrh projektu pozostáva z niekoľkých blokov vybraných geometrických tvarov, ktoré sa spojili do jedného nepravidelného celku.

Zdroj: www.archdaily.com

3. New Regolo Quarter (Brescia, Italy)

V podobnom štýle, no s väčším dôrazom na farebnú variabilitu vznikol aj projekt v atraktívnej  rezidenčnej štvrti na okraji Brescie. Jeho nápaditý dizajn odráža južanský temperament, ktorý vyniká aj vďaka zasadeniu bytoviek uprostred zelených priestranstiev.   

Zdroj: www.atelierfermia.com

4. Magma Towers (Monterrey, Mexico)

Ďalší pixelový projekt, tentoraz odetý do charizmatickej čiernej, stojí od roku 2013 v Mexiku. V tomto prípade sa jedná o 2-blokový výškový komplex, spojený nákupným átriom, ktorého súčasťou je administratívna časť situovaná v horných poschodiach veží.

Zdroj: www.archdaily.com

5. Ganei Shapira (Tel Aviv, Izrael)

Na izraelský komplex Ganei Shapira sa po kolaudácii v roku 2014 zniesla riadna vlna kritiky. Kým jedni vyčítali dizajnu priam až nemocničný ráz, iní ho považovali za nudný a nevýrazný. Projektu sa však určite nedá vytknúť neutralita, presvetlenie a schopnosť vyniknúť v lokalite.

Zdroj: www.archdaily.com

6. Z Design Building (Holon, Izrael)

V Izraeli ešte na chvíľu ostaneme, akurát sa presunieme do mesta Holon. Práve tam postavili ešte prepracovanejší pixelový komplex na bývanie. V niekoľkoposchodovej veži sa nachádza  viacero apartmánov v nadštandardnom prevedení, ktoré oslovia pohodlím a priestrannosťou.

Zdroj: www.archdaily.com

7. Lomocubes (Massagno, Švajčiarsko)

Pri poslednom projekte sa opäť vrátime do Európy, konkrétne do Švajčiarska. V útrobách často navštevovanej lokality stojí pixelová kocka, ktorá sa môže pokojne pochváliť jedným z najoriginálnejších a zároveň najluxusnejších návrhov rezidenčných projektov v krajine.

Zdroj: www.archdaily.com

Foto: www.archdaily.com, www.atelierfemia.com

Diskusia

Podobné články