Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Drevenica na Orave, relax aj investícia

Drevenica na Orave, relax aj investícia

Vlastniť drevenicu v  prekrásnej oravskej prírode je snom dvoch dám, ktoré si na to zavolali odborníka Vlada Voštinára z Nového Bývania.

Iveta a jej dcéra Natália sú z Bratislavy a rozhodli sa „vypadnúť z mesta“ a častejšie relaxovať v prírode. Ich snom je drevenica, ktorú by využívali na oddych v lete, aj v zime. Plánujú ju užívať s rodinou, priateľmi a časom aj prenajímať. Práce a starosti, ktoré takáto investícia prinesie, sa neboja. Na dom majú 170 tisíc EUR a v tejto sume musí byť už všetko – prípadná prerábka aj nábytok. Nájsť drevenice v tejto lokalite nebol pre Vladov tím problém. Navštívili spolu viaceré nádherné miesta a stavby. Hájenka v Zázrivej - zrekonštruovaná a kompletne zariadená nehnuteľnosť s dvoma apartmánmi je národnou kultúrnou pamiatkou. Postavená bola v roku 1880 a súžila ako horáreň. Je to dokonalá investícia. Beňova Lehota – pôvodná chata postavená v 60-tych až 70-tych rokoch je obklopená lesom, v tichej lokalite, no potrebuje celkovú rekonštrukciu. Architektonický návrh, ako môže po prestavbe vyzerať táto „skanzeno-drevenička“, predstaví architekt Balázs Füzék. Moderná, priestranná a čiastočne zariadená drevenica na samote medzi obcami Zázrivá a Párnica má veľa plusov, mínusom je potreba dokončenia a blízkosť hlavnej cesty.

 Bonusová ponuka je veľký rodinný dom v obci Leštiny. Osemročný dom s menom „Tomáš“ má štyri bytové jednotky. Každý byt má rozlohu 42 metrov štvorcových. Výhodou tohto domu je, že majiteľky budú mať jeden byt len pre seba, a tri môžu prenajímať. Prezentované drevenice v relácii sú vybraté z portálu Nehnuteľnosti.sk a dámy sa zhodli, že si tam nájdu aj ďalšie ponuky, aby si svoju investíciu poriadne premysleli.

Zdroj: Nové bývanie

Diskusia

Podobné články

Aké parky nájdeme vo svetových veľkomestách

Aké parky nájdeme vo svetových veľkomestách

Veľký priestranný park plný živej zelene by nemal chýbať v žiadnom veľkomeste sveta. Nielenže bude jeho pľúcami a žiadaným estetickým oživením, jeho obyvateľom poslúži aj ako tiché a pokojné útočisko pred mestským ruchom. Platí to najmä o parkoch v tých najpulzujúcejších metropolách.

...
Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Koľko stoja rodinné domy v okolí Žiliny?

Mnohých ľudí to ťahá do sveta. Tak to bolo aj v prípade Rasťa a jeho partnerky. Po troch rokoch v Londýne sa však rozhodli, že sa vrátia domov. Všetci však vieme, že domov je hlavne tá nehnuteľnosť, ktorá ten domov naozaj aj poskytne. A tak sa čerstvá rodina rozhodla pre kúpu svojho vlastného hniezdočka.

...