Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Drevenica na Orave, relax aj investícia

Drevenica na Orave, relax aj investícia

Vlastniť drevenicu v  prekrásnej oravskej prírode je snom dvoch dám, ktoré si na to zavolali odborníka Vlada Voštinára z Nového Bývania.

Iveta a jej dcéra Natália sú z Bratislavy a rozhodli sa „vypadnúť z mesta“ a častejšie relaxovať v prírode. Ich snom je drevenica, ktorú by využívali na oddych v lete, aj v zime. Plánujú ju užívať s rodinou, priateľmi a časom aj prenajímať. Práce a starosti, ktoré takáto investícia prinesie, sa neboja. Na dom majú 170 tisíc EUR a v tejto sume musí byť už všetko – prípadná prerábka aj nábytok. Nájsť drevenice v tejto lokalite nebol pre Vladov tím problém. Navštívili spolu viaceré nádherné miesta a stavby. Hájenka v Zázrivej - zrekonštruovaná a kompletne zariadená nehnuteľnosť s dvoma apartmánmi je národnou kultúrnou pamiatkou. Postavená bola v roku 1880 a súžila ako horáreň. Je to dokonalá investícia. Beňova Lehota – pôvodná chata postavená v 60-tych až 70-tych rokoch je obklopená lesom, v tichej lokalite, no potrebuje celkovú rekonštrukciu. Architektonický návrh, ako môže po prestavbe vyzerať táto „skanzeno-drevenička“, predstaví architekt Balázs Füzék. Moderná, priestranná a čiastočne zariadená drevenica na samote medzi obcami Zázrivá a Párnica má veľa plusov, mínusom je potreba dokončenia a blízkosť hlavnej cesty.

 Bonusová ponuka je veľký rodinný dom v obci Leštiny. Osemročný dom s menom „Tomáš“ má štyri bytové jednotky. Každý byt má rozlohu 42 metrov štvorcových. Výhodou tohto domu je, že majiteľky budú mať jeden byt len pre seba, a tri môžu prenajímať. Prezentované drevenice v relácii sú vybraté z portálu Nehnuteľnosti.sk a dámy sa zhodli, že si tam nájdu aj ďalšie ponuky, aby si svoju investíciu poriadne premysleli.

Zdroj: Nové bývanie

Diskusia

Podobné články

10 najškaredších mrakodrapov na svete

10 najškaredších mrakodrapov na svete

Navrhnúť masívnu budovu, ktorá bude vďaka svojej výške dotvárať panorámu mesta na dlhé roky, nie je jednoduché. Niekedy sa podarí vytvoriť originálne architektonické dielo, ktoré sa stane nadčasovým. A inokedy to niekde zaškrípe. Buď to architekt preženie, alebo k výtvoru skrátka nepasuje pozadie. Pozrite si 10 najškaredších výškových budov, ktoré mali odvážne ambície, ale mohli radšej ostať len na papieri...

...