Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Podarí sa Vladovi Voštinárovi nájsť vhodný trojizbový byt v Košiciach za rozumnú cenu?

Podarí sa Vladovi Voštinárovi nájsť vhodný trojizbový byt v Košiciach za rozumnú cenu?

Dvaja švagrovia Matej a Marián hľadajú bývanie v Košiciach. Z prenajatého jednoizbového bytu by sa Marián s manželkou chcel presťahovať do väčšieho, s rozlohou nad 60 m2. Keďže s ním nemohla ísť vyberať jeho manželka,  zobral si na pomoc švagra, manželkinho brata. Na ich prvý vlastný byt majú rozpočet do 120 000 EUR.

Prvá zastávka je na sídlisku Nad jazerom, kde je veľa zelene, relaxačné oddychové zóny, jazero. Zrekonštruovaný byt má rozlohu 65 m2 s dvoma loggiami. Zostávajú v ňom vstavané skrine a kuchynská linka so zabudovanými spotrebičmi, vyrobená na mieru. Cena je 108 000 EUR. Pozitívom bytu je lokalita, rekonštrukcia, ale je to na okraji mesta.. Mínusom je stiesnený pocit v dispozícii bytu a málo parkovacích miest.

Sídlisko KVP, v nezateplenom paneláku, v pôvodnom stave, rozloha 69 m2 a loggia z kuchyne. S rekonštrukciou môže záujemcom pomôcť architektka Lucia Ortutová. Nazvala ho „fantastický polotovar“, ktorý môže vyzerať úplne inak – v škandinávskom štýle. Cena bytu je 106 000 EUR. Plusom bytu je poloha a dispozícia bytu. Mínusom je vysoká cena a neprerobený celý dom aj byt, ktorý ešte bude potrebovať ďalšie financie na rekonštrukciu.

Sídlisko Terasa je lokalita, ktorú Marián preferuje. Je to blízko do centra, park, zeleň, občianska vybavenosť a dobré dopravné spojenie. Dom je zrekonštruovaný, byt trojizbový, rozloha 65 m2, čiastočne prerobený, s pôvodnými parketami, zasklenou loggiou. Cena bytu je 112 000 EUR. Plusom je lokalita, opravený dom, mínusom je kúpeľňa spojená s WC a nutnosť prerábky, čo zvýši náklady.

Bonusová ponuka je ako vždy niečo atraktívne. Vlado Voštinár ich vezme do odľahlejšej časti Košíc, Zelená stráň, kde sa nachádza nová výstavba obľúbená mladými rodinami. Realitný maklér ich vezme do vzorového štvorizbového bytu.  Ich trojizbový byt bude dokončený na budúci rok, ak sa teda neponáhľajú s presťahovaním. Cena za 65 m2, holobyt s loggiou, patriaci do kategórie energeticky nenáročného bytu bude 111 000 EUR a za štandard by doplatili ešte 8 000 EUR. Mínusom je väčšia vzdialenosť do centra, nutnosť presúvať sa autom, chýbajúca občianska vybavenosť a ďalšie náklady.

Martin Čapo, odborník na reality z realitnej kancelárie Riešime bývanie, po zvážení všetkých bytov, ich mínusov a plusov odporúča manželom druhú ponuku na sídlisku KVP. Ak sa rekonštrukcia urobí rozumne, nebude sa finančne prerábka zbytočne navyšovať a byt bude finálne zaujímavý a perspektívny aj do budúcnosti.

Matejovi sa najviac páčila tretia ponuka, byt na sídlisku Terasa, pretože to je jeho vysnívaná lokalita. No konečné slovo bude mať manželka.  Nevylučuje ďalšie stretnutie s maklérkou, ktorá byt ponúkala.

Nedeľná relácia Nové bývanie  určite každému rozšíri obzory v cenách typických sídliskových bytov, ktoré môžu porovnať s cenami v ich meste.

Zdroj (text/foto): Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame