Výstavba rezortu na Kubínskej holi napreduje | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Výstavba rezortu na Kubínskej holi napreduje

Výstavba rezortu na Kubínskej holi napreduje

Neistá pandemická situácia podporila záujem o „domáce“, slovenské ubytovacie kapacity. Aj z tohto dôvodu prinášame informácie o pokroku v lyžiarskom stredisku Kubínska hoľa, kde momentálne úspešne napreduje výstavba ďalšieho rekreačného zariadenia s názvom HillSide z portfólia spoločnosti BL s.r.o..

hillHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hillaHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

 

 

Atraktívna lokalita i dizajn

Súbor situovaný výhodne, neďaleko nástupnej stanice lanovky a lyžiarskych svahov, sme spomínali pred približne polrokom. Upútal ako príklad dovolenkového rezortu, ktorý sa okrem dobrej polohy môže popýšiť aj dobrou architektonickou úrovňou. A priam ideálne, architekti z ateliéru Šercel Švec našli inšpiráciu v okolitej krajine. Západné Tatry, Vysoké Tatry, Chočské vrchy a Kubínska hoľa sú v dohľade, prispôsobuje sa im osadenie trojice apartmánových domov, pričom pohoria rovnako ovplyvnili spôsob modulácie strešných rovín. 

hillhHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

Atraktívne hmotové riešenie by mal nasledovať tiež výraz architektúry. Kontakt s príjemným vonkajším prostredím zabezpečia balkóny alebo terasy, pri pobyte v interiéri ho umožnia veľké okenné otvory. Povrchové úpravy na dvoch stranách objektov, patria sem vstupné priečelia, bude tvoriť kombinácia dreveného latového obkladu z červeného smreku a imitácia pohľadového betónu v prízemných častiach. Na zvyšných fasádnych plochách sa použije štrukturovaná biela omietka.

 

 

Výstavba napreduje

Kým vo februári sa realizácia ešte len pripravovala, v súčasnosti už sledujeme hmoty objektov Z, Y v takmer výslednej podobe, ukončené boli ich betónové skelety. 

hillbHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hillgHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hillfHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

 

Postupne pribúdajú strešné konštrukcie a osádzajú sa drevené okná. Vo vnútorných priestoroch sa pracuje na sadrokartónových priečkach a vnútorných rozvodoch zahŕňajúcich splaškovú kanalizáciu, vodu a elektrinu spolu s pripojením na internet, začalo zatepľovanie fasád. V auguste bola zahájená druhá etapa, výstavba tretieho apartmánového domu X, na ktorom aktuálne prebiehajú stavebné práce v úrovni prvého nadzemného podlažia. Na pozemku sa vykonávajú terénne úpravy a príprava pre spevnené plochy. Detaily v súvislosti s wellness priestorom plánovaným v suteréne domu Y sa dolaďujú so spoločnosťou wellness technik, s.r.o..

 

hilleHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hillcHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

hilldHillSide; Zdroj: BL s.r.o.

 

Výborná predajnosť

V projekte HillSide vznikne celkovo 52 apartmánov, slušný záujem o nehnuteľnosť dokladuje výborná predajnosť, keďže 29 kusov z prvej etapy je už vypredaných. Kupujúcich pravdepodobne oslovila lákavá lokalita v spojení s vizuálne príťažlivým, súčasnému vkusu lahodiacim dizajnom. Slušný štandard chce developer dodržať tiež v interiéri, s dodávateľom K.R.T. vybral dve verzie obkladov, dlažieb a sadu zariaďovacích predmetov. Individuálne požiadavky klientov rieši špecializovaný projektový manažér tejto spoločnosti. 

Termín ukončenia apartmánových domov Z a Y pripadá na apríl budúceho roka, celý projekt by sme vo finálnom stave mohli vidieť do konca augusta.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nová štvrť v Liptovskom Mikuláši ponúka bývanie v rodinných i bytových domoch

V Tatranskej Lomnici sa ukončuje prestavba inšpirovaná kryhami ľadu

Kam v Nitre, ak chcete bývať v pokojnej lokalite?

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Zo Starého Mesta do Petržalky by mohla viesť „kultúrna os“

Zo Starého Mesta do Petržalky by mohla viesť „kultúrna os“

Projekt Nové Lido situovaný na pravý breh Dunaja bol predstavený aj ako riešenie pre rozšírenie malého bratislavského centra, vzhľadom na vybranú polohu sa pre tento účel prirodzene ponúka. Atraktivitu zatiaľ nerealizovaného zámeru aktuálne umocnila vízia spoločnosti J&T REAL ESTATE (JTRE), ktorá do predmetného územia umiestňuje národné kultúrne a kongresové centrum. Postaviť by ho chcela s podporou štátu.

...
MORUŠE obohatia ponuku bývania v Ružinove

MORUŠE obohatia ponuku bývania v Ružinove

Na bratislavskom trhu s rezidenčnými nehnuteľnosťami patrí spoločnosť VI Group k tým výraznejším. Rodinná developerská a projektová spoločnosť založená architektmi zrealizovala už viacero zapamätateľných stavieb, svoj charakteristický dizajn nadobudne aj jej najčerstvejší pripravovaný bytový dom MORUŠE.

...
V Ružovom mlyne v Piešťanoch sa bude bývať

V Ružovom mlyne v Piešťanoch sa bude bývať

Konverzie industriálneho dedičstva predstavujú zaujímavý spôsob obohacovania mestskej štruktúry. Zachovanie charakteristických prvkov zabezpečuje žiaducu kontinuitu, príjemným bonusom sú atraktívne priestory. Možnosť získať takúto originálnu nehnuteľnosť sa otvorila v Piešťanoch. Starší mlyn oživuje developer Ružový mlyn, s.r.o., člen skupiny Volare group AG.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame