Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
LEGO postaví vo Vietname svoju prvú uhlíkovo neutrálnu továreň

LEGO postaví vo Vietname svoju prvú uhlíkovo neutrálnu továreň

Aktivisti aj environmentalisti bijú na poplach a stále viac poukazujú na negatívny dopad popredných nadnárodných výrobcov na životné prostredie. Tŕňom v oku sa už dávnejšie stala aj firma LEGO, ktorá na kritiku „zelených“ odpovedá projektom prvej uhlíkovo neutrálnej továrne.

Druhá továreň firmy LEGO v Ázii

Dopyt po hračkách značky LEGO má v Ázii dlhodobo stúpajúcu tendenciu. Dánsky výrobca sa tak rozhodol rozšíriť výrobu na kontinente, kde má zatiaľ iba jednu fabriku. Tou je továreň v čínskom meste Ťia-sing, ktorá zásobuje ázijsky trh od roku 2016. Jej kapacita už ale nestačí uspokojiť dopyt v tejto časti sveta, čo viedlo k rozhodnutiu postaviť druhú ázijskú továreň. Po vyše ročnom hľadaní vhodného miesta padla voľba na vietnamskú lokalitu vzdialenú zhruba 50 kilometrov od Ho Či Minovho mesta.Zdroj: lego.com

Prvá uhlíkovo neutrálna továreň

Napriek tomu, že vietnamská továreň už nebude prvou v Ázii, jedno prvenstvo si predsa len uchmatne. Vedenie LEGA ohlásilo, že fabrika bude postavená ako uhlíkovo neutrálna. Ak sa tento zámer podarí naplniť, pôjde o prvú továreň dánskej spoločnosti s takýmto „zeleným“ štatútom. Ekologickou ju budú robiť najmä solárne panely na streche a v okolí fabriky, ktoré zaistia 100 % spotreby elektriny. Vedenie sa zároveň zaviazalo vysadiť 50 000 stromov, ktoré nahradia vyklčovanú vegetáciu na 44-hektárovej ploche, kde bude postavená továreň.  Zdroj: lego.com

Koniec plastom v procese výroby

Solárna energia, uhlíková neutralita a výsadba tisícok stromov zníži dopady výroby hračiek a stavebníc tejto značky na životné prostredie iba čiastočne. Najväčším problémom ostávajú samotné produkty vyrábané z plastu. Polymérová hmota z ropy slúžiaca ako hlavný výrobný materiál však má byť najneskôr do roku 2030 kompletne nahradená udržateľnými surovinami, aspoň také sú plány dánskeho výrobcu. Ten sľúbil aj zníženie emisií o viac ako 30 %. Tento zámer chce splniť do roku 2032.Zdroj: lego.com

Prvé stavebnice z vietnamskej továrne by sa mali objaviť na trhu v roku 2024. Práve vtedy má byť spustená výroba v celkovo šiestej výrobnej pobočke spoločnosti LEGO na svete. Vyrábať ich bude zhruba 4000 pracovníkov, ktorí si nájdu prácu vo fabrike postavenej za viac ako 1 mld. USD.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: lego.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Jennifer Lopez vzdala rekonštrukciu svojho sídla v Bel-Air, radšej ho predá

Jennifer Lopez vzdala rekonštrukciu svojho sídla v Bel-Air, radšej ho predá

Kúpime si niečo väčšie. Alebo nie, zrekonštruujeme Jennin dom. Alebo nie, kúpime si radšej niečo väčšie. Asi takto prebiehali úvahy v rodine speváčky Jennifer Lopez a herca Bena Afflecka odkedy sa stali manželmi v júli 2022. A tak úžasný dom v skvelej štvrti Los Angeles, ktorý si Jennifer 7 rokov „piplala“, ide na predaj za 42,5 milióna dolárov.

...
Vo Fínsku sa plánuje výstavba ekologickej oceliarne

Vo Fínsku sa plánuje výstavba ekologickej oceliarne

Oceliarska výroba patrí dlhodobo medzi najväčších znečisťovateľov spomedzi všetkých priemyselných odvetví. Zmeniť to chce viacero severských spoločností, ktoré sa už dlhší čas pohrávajú s nápadom vyrábať oceľ čistejším a šetrnejším spôsobom. Jedna z prvých ekologických oceliarní na svete má vyrásť vo Fínsku.

...
Stanice metra v Kodani s novým udržateľným charakterom

Stanice metra v Kodani s novým udržateľným charakterom

Metro v Kodani patrí medzi najmodernejšie a najlepšie metrá v Európe. Tento štatút si po realizácii projektu zameraného na dosiahnutie čo najväčšej udržateľnosti jeho staníc ešte viac poistí. Jednotlivé stanice poskytnú cestujúcim vysoký komfort, zdravé vnútorné prostredie a zároveň prispejú k podpore stratégie vedúcej k znižovaniu emisií.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon