Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Najznámejší hotel v Šumperku prejde veľkou obnovou

Najznámejší hotel v Šumperku prejde veľkou obnovou

Máloktorý moravský hotel toho zažil viac. Aj preto si obyvatelia a stabilní návštevníci mesta Šumperk nevedia predstaviť, že dlhé roky prevádzkovaný Hotel Grand Šumperk by viac nebol súčasťou hotelovej mapy. To ale majitelia neplánujú, práve naopak. Hotel podstúpi rozsiahlu obnovu, vďaka ktorej má byť ešte lepším miestom na ubytovanie.

Zdroj foto: trivago.cz

Hotel Grand Šumperk a jeho história

Renomé najznámejšieho hotela v Šumperku zvyšuje jeho dlhoročná tradícia. Hotel Grand Šumperk je pýchou mesta už od 30. rokov 20. storočia, kedy bol zrealizovaný podľa návrhu olomouckého architekta Tomáša Šipku. Medzivojnová funkcionalistická budova prešla v 60. rokoch  prestavbou, vďaka ktorej naďalej patrila medzi „naj“ hotelové objekty v regióne. Jej sláva čoskoro vzrástla, nakoľko hotel sa zapísal do dejín ako miesto, pred ktorým obyvatelia mesta v roku 1968 kládli odpor sovietskym tankom. V roku 2013 sa objavil aj na filmovom plátne.  

Rozsiahla rekonštrukcia zariadenia

Bohatá história sa podpísala na celkovom stave hotela, ktorý vyžaduje obnovu, aby sa lepšie prispôsobil súčasným nárokom. Tá už v priestoroch ubytovacieho zariadenia prebieha naplno. Hotel Grand Šumperk aktuálne vyzerá takmer ako holá stavba, čo je jasným signálom toho, že objekt prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Zmenia sa interiérové priestory aj vonkajší vzhľad fasády, ktorá bude svetlejšia a viac presklená. Jedným z cieľov obnovy je poskytnúť hosťom 70 štandardných izieb, ku ktorým pribudnú moderné konferenčné a spoločenské priestory.

Hotel bude hotový v 2. polovici roka

Rozsiahla rekonštrukcia, ktorá sa dotkne vonkajších aj vnútorných častí budovy, bude stáť až niekoľko desiatok mil. Kč. Hotová by mala byť za niekoľko mesiacov, aspoň tak to vyplýva z plánovaného otvorenia, ku ktorému má prísť v priebehu 2. polovice tohto roka. Pre hostí však už nebude ponúkať ubytovanie ako Hotel Grand Šumperk. S ukončením rekonštrukcie príde aj k jeho premenovaniu. Najznámejší hotel v Šumperku tak začne písať novú kapitolu, ktorá však nadviaže na zhruba 90-ročnú históriu ubytovacieho zariadenia.Zdroj: Deník – Petr Krňávek

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: trivago.cz, Deník – Petr Krňávek

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Ako zarobiť investovaním do nehnuteľností aj v čase prepadu trhu?

Čo nás čaká na slovenskom trhu s nehnuteľnosťami v najbližších rokoch a ako na nich zarábať aj v čase prepadu? Je v blízkej dobe reálne zopakovanie scenára so skokovým zvyšovaním cien, ako tomu bolo v posledných rokoch? A najmä - ako zarobiť na investičnom trhu s realitami aj v týchto nestabilných časoch? Aj to nám v rozhovore prezradil Martin Fodor, odborník na investovanie do nehnuteľností a CEO spoločnosti BizPartner Group.

...
Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon