Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vlastní 54 nehnuteľností a teraz pomáha s investovaním aj druhým. Ako na to? (podcast)

Vlastní 54 nehnuteľností a teraz pomáha s investovaním aj druhým. Ako na to? (podcast)

v Podcasty

Roman Kružliak je sprievodca investovaním a špecializuje sa na prenajímanie nehnuteľností. Aktuálne je vlastníkom 54 bytových jednotiek. O tom, ako sa mu to podarilo, aké sú pravidlá pri prenajímaní a investovaní a ako získať štyri druhy príjmov z každej investičnej nehnuteľnosti, sme sa rozprávali v podcaste portálu Nehnutelnosti.sk.

 

S prenajímaním vraj môže začať každý

Roman Kružliak je presvedčený, že s prenajímaním nehnuteľností môže začať ktokoľvek, kto je ochotný dodržiavať určité pravidlá. Bežný investor, ktorý chce začať s investovaním do prenajímania nehnuteľnosti, zvykne mať na konte okolo 20 000 eur. „Na začiatok je nevyhnutné spoznať veľmi úprimne svoju situáciu, kde sa investor nachádza, čo chce dosiahnuť, prečo a čo je ochotný obetovať z časového a finančného hľadiska a spoznať svoje možnosti aj z hľadiska poznania. Bez ohľadu na to, aký objem peňazí je investor pripravený použiť, tak by som v prvom kole pracoval s ním na nejakom začiatočnom vzdelávaní a spoznaní vlastných potrieb a túžob, spoznaní aj základných vlastností trhu a z toho by sme sa odrazili ďalej a rozhodli by sme sa pre konkrétnu nehnuteľnosť alebo viac nehnuteľností. Hoci to znie neuveriteľne, tak s týmto objemom peňazí sa dá možno kúpiť aj viac nehnuteľností ako jedna a vedia tieto nehnuteľnosti prinášať trvalý úžitok,“ vysvetľuje svoje postupy Kružliak.

Každá doba má svoje výhody a nevýhody pre investovanie

Aj aktuálna situácia na realitnom trhu, ktorá je poznačená pandémiou a vojnou na Ukrajine, je podľa Romana Kružliaka vhodná na investovanie do nehnuteľnosti.

„Pomenoval by som to tak, že každá doba má svoje výhody a nevýhody, na ktorých sa dá budovať alebo, ktoré treba nejakým spôsobom eliminovať. A to platí aj o dnešnej situácii. Ja vnímam tri veličiny, ktoré sa v čase neustále menia. Prvou je kúpna cena, druhá je úroková sadzba na zdroje, ktoré si požičiavame od bánk a tretia je výška nájomného, ktorú získavame z nehnuteľnosti. Tieto veličiny sú komplementárne, teda sa vzájomne dopĺňajú, a keď jedna ťahá za slabšiu stranu, tak potom tá druhá to kompenzuje. A to platí aj v dnešnej dobe, a tým pádom je aj dnešná doba veľmi pozitívnou. Možno taký drobný investičný slang: Kedy bola najlepšia doba na investovanie do nehnuteľnosti? Odpoveď je, že pred 20 rokmi a druhá najlepšia je dnes,“ podotýka Kružliak.

Viac o tom:

 aké štyri druhy príjmov môžeme získať z prenajímania nehnuteľnosti

 ako bojovať so strachom pri investovaní, ktorí zažívajú všetci

 ako dobre kúpiť nehnuteľnosť na prenajímanie

 aké pravidlá treba pri prenajímaní dodržiavať

 aké chyby ma môžu pri investovaní zastaviť

 ako nájsť vhodných nájomcov a ako sa o nich starať

 za akú cenu prenajímať nehnuteľnosti

sa dozviete v podcaste portálu Nehnutelnosti.sk s redaktorkou Zuzanou Majerčíkovou.

 

Diskusia

Podobné články

Prečo nie je fotovoltika pre každého (podcast)

Prečo nie je fotovoltika pre každého (podcast)

Zdražovanie energií zvyšuje atraktivitu obnoviteľných zdrojov. Mnoho ľudí pre energetickú krízu a snahu využiť ekologické riešenia v domácnosti začalo rozmýšľať nad fotovoltikou. Tá ale nie je pre každého. Potrebujete strechu domu, na ktorú sa zmestí dostatočne veľké množstvo fotovoltických panelov, aby mala pre vás táto technológia význam.

...
Dobrý realitný maklér vie predať vašu nehnuteľnosť rýchlejšie a za viac peňazí

Dobrý realitný maklér vie predať vašu nehnuteľnosť rýchlejšie a za viac peňazí

Mnoho ľudí odrádza kupovať alebo predávať byt či dom cez realitnú kanceláriu. Obávajú sa totiž toho, že „realitka“ si zoberie za svoje služby vysokú províziu a tak predajú svoju nehnuteľnosť za menej peňazí ako by mohli. Je to naozaj tak? Ako spoznáme dobrého realitného makléra, čo všetko by mal za nás urobiť? Aké vysoké sú v skutočnosti provízie pre realitné kancelárie a ako naopak spoznám falošného makléra? Odpovede na tieto otázky nájdet...
Dobrá kúpna zmluva vás ochráni pred stratou peňazí či samotnej nehnuteľnosti

Dobrá kúpna zmluva vás ochráni pred stratou peňazí či samotnej nehnuteľnosti

Predstavte si, že si zarezervujete byt alebo dom, zaplatíte zálohu a tešíte sa, kedy si budete môcť užívať svoje bývanie. A zrazu Vám príde list od developera, že pre zlú aktuálnu ekonomickú situáciu, budete musieť za byt zaplatiť oveľa viac ako ste boli dohodnutí alebo o byt prídete. Čo sa s tým dá robiť? Má na takéto konanie developer právo? A čo by mala a nemala obsahovať dobrá kúpna zmluva? Odpovede na tieto otázky dostanete v podcaste portá...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon