Na Muchovom námestí v Petržalke pribudne vyše stovka nájomných bytov

Na Muchovom námestí v Petržalke pribudne vyše stovka nájomných bytov

V Petržalke prebieha výstavba ďalšieho bytového projektu. Výsledkom realizácie bude bytový dom s vyše stovkou bytov. Nové nájomné bývanie na Muchovom námestí má byť záujemcom k dispozícii v roku 2025.

8-podlažný bytový dom so 103 bytmi

V lokalite na Muchovom námestí, kde vyrastie bytový dom s nájomnými bytmi, mal bytový projekt pôvodne realizovať súkromný investor. Komerčné bývanie nakoniec nahradia mestské nájomné byty, ktoré budú zriadené v novom 8-podlažnom komplexe. Mesto Bratislava v ňom zriadi 103 bytových jednotiek. 52 z nich bude mať štatút klasických nájomných bytov a 51 bytov bude slúžiť ako náhradné bývanie pre reštituentov.

Investícia dosiahne takmer 11 mil. €

Výstavba 8-podlažného komplexu so 103 bytmi si vyžiada celkové náklady vo výške takmer 11 mil. €. Mesto Bratislava využije pri financovaní výstavby prostriedky z úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Časť nákladov pokryjú peniaze získané zo štátnych zdrojov. Dotáciu na výstavbu bytového domu s mestskými nájomnými bytmi schválil hlavnému mestu rezort dopravy.

Mestské nájomné byty po 13 rokoch

Nový bytový dom na Muchovom námestí má byť dokončený v marci 2025. Jeho realizácia začala poklepaním základného stavebného kameňa v priebehu 2. polovice augusta tohto roka. 8-podlažný komplex je prvý projekt mestského nájomného bytového domu realizovaného pod záštitou hlavného mesta po 13 rokoch. Zástupcovia Bratislavy ho považujú za začiatok novej etapy budovania nájomných bytov. Na projekt na Muchovom námestí nadviaže 7 bytových a polyfunkčných domov so 420 nájomnými bytmi, ktoré majú byť zrealizované v najbližších rokoch.

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj: bratislava.sk
Zdroj foto: bratislava.sk

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Nová štvrť upúta bytovkami s geometrickými ornamentmi

Nová štvrť upúta bytovkami s geometrickými ornamentmi

Metrostav Development a.s. ovplyvňuje tvár pražského Žižkova realizáciou rozsiahleho projektu Byty Na Vackově. Zástavba prináša najmä bývanie a pribúda vo viacerých, dizajnovo odlíšených etapách. Vlastnú identitu si, obdobne ako predchádzajúce, udrží i posledná, aktuálne rozostavaná, ktorá sa prezentuje aj trochou veľkomestského šarmu.

...
Takto sa formuje štvrť v slávnom cukrovarskom areáli

Takto sa formuje štvrť v slávnom cukrovarskom areáli

V Trnave doposiaľ stoja doklady významnej éry v priemyselnom rozmachu mesta. Ide o pamiatkovo chránené objekty slávneho „Trnavského cukrovaru“, ktoré by sa snáď v dohľadnej budúcnosti mali v obnovenej podobe stať neprehliadnuteľnou súčasťou aktuálne už vznikajúcej štvrte. Označená bola príznačne Cukrovar a developer United Industries spustil ešte v minulom roku predpredaj v poradí 3. etapy bývania. 

...
Architektonickú všehochuť doplní príjemný developerský projekt

Architektonickú všehochuť doplní príjemný developerský projekt

V Banskej Bystrici sa na realizáciu pripravuje nový rezidenčný projekt Rezidencia Suchý Vrch. Za jeho podobou stojí Ateliér Gresling s pomerne mladým zoskupením architektov, ktorý na dostupných materiáloch predstavuje vizuálne príjemný, súčasný obytný súbor. Ponuka bývania reflektuje pokojnejší ráz lokality a môže osloviť dobrým podielom viacizbových bytov. Lákadlom je bezpochyby i vyvýšená poloha a zatiaľ riedko zastavaná krajina.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon