Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V Modranke pri Trnave vyrastá obytný súbor Štvorlístok

V Modranke pri Trnave vyrastá obytný súbor Štvorlístok

Na juh od Trnavy, presnejšie v mestskej časti Modranka, prebieha výstavba rezidenčného projektu Štvorlístok z dielne investora AJ GROUP, s.r.o. Miesto realizácie sa rozprestiera z oboch strán južného úseku Topoľovej ulice, pričom výrazne stúpa smerom k Seredskej. Ako už samotný názov napovedá, malý súbor pozostáva zo 4 samostatných objektov, celkové riešenie reaguje na existujúce komunikácie a svažitosť pozemku.

Vizualizácia Štvorlístok; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Zástavba v Modranke si ešte zachovala vidiecky charakter, výškou hmôt sa tomuto merítku snaží prispôsobiť aj vznikajúci Štvorlístok. Trojica objektov označená ako B, C a D dosahuje 4 nadzemné podlažia, hmoty najvyšších vždy ustupujú. Objekt A je zapustený do svahu, celkovo zahŕňa 2 podzemné a 3 nadzemné podlažia. Dopravnú obsluhu a zároveň aj vstup do vnútorného priestoru má ako jediný situovaný zo Seredskej ulice. Do ostatných bytových domov sa vchádza z Topoľovej.Pohľad na objekt D a C a okolie projektu; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Navrhnutá bola slušná, nadčasová architektúra, ktorú charakterizuje najmä striedmosť použitých výrazových prostriedkov. Z objemov vystupujú jednoduché konštrukcie balkónov, vrchnú časť stavieb zakončujú ustúpené hmoty podlaží, čím sa zároveň vytvárajú plochy pre terasy. Jednotnosť súboru podčiarkuje tiež farebnosť, s dominantnou bielou kontrastuje tmavý odtieň rámov a zábradlí.Pohľad na rozostavaný objekt B a A v pozadí; Zdroj: Novostavby.skObjekt C a Topoľová ulica; Zdroj: Novostavby.sk

Štvorlístok bol zasadený do relatívne pokojnej oblasti, okolité prostredie tvorí skladba rodinných domov a záhradkárska osada. Určené budú hlavne pre bývanie, v etapách A a B sa však počíta aj s priestormi komerčného využitia. Na parkovanie poslúži 107 miest umiestnených na teréne. V ponuke bytov prevládajú 2-izbové, okrem nich sú na výber ešte jednotky s jednou a tromi izbami. Podľa trnavskej realitnej kancelárie NEOREAL, s.r.o. zostalo z celkového počtu 77 bytov voľných ešte 20 kusov.Objekty C a D; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Objekt D nadobudol viac menej finálny vzhľad, v stavebnom pokroku ho nasleduje hneď vedľa situované C, pokračujú práce na fasádach. Zostávajúca dvojica sa v súčasnosti nachádza v štádiu hrubej stavby, ktorú v prípade bytového domu A už vidíme na úrovni terénu Seredskej ulice. Bezprostredné okolie by mali doplniť 2 detské ihriská a výsadba zelene zahŕňajúca aj predzáhradky prislúchajúce prízemným bytom. Termín kolaudácie pripadá na september tohto roku.Objekty C a D; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Prečítajte si tiež:

Výstavba okolo Račianskeho mýta pokračuje

Myšlienka sceliť rozdelenú Bratislavu sa privedie k životu v projekte Vydrica

Drevostavbou roka 2018 sa stala školská telocvičňa v Cíferi

Zdroj: Novostavby.sk

Diskusia

Podobné články

Bývanie v Nitre I. - značka - pri rieke

Bývanie v Nitre I. - značka - pri rieke

Lokalita, lokalita, lokalita, pri výbere nehnuteľnosti ju zohľadňujeme zvyčajne na prvom mieste. Niekto uprednostňuje aktívny spoločenský život či romantiku historickej štruktúry a obzerá sa po byte v centre mesta. Iný hľadá väčší pokoj, prípadne pohodlnú dostupnosť do prírody. Svoju pozornosť potom upriamuje skôr na vzdialenejšie mestské štvrte, ktoré častokrát potešia výhľadmi do zelenej, zástavbou nenarušenej krajiny.

...
Ideály

Ideály "Záhradného mesta" ožívajú v projekte Pekná vyhliadka

Záhradné mesto je koncept z prelomu 19. a 20. storočia, ktorý reaguje na negatívne dôsledky rozvoja priemyslu v mestách. Podstatou bolo vybudovanie nových sebestačných štruktúr osídlenia poskytujúcich kvalitné bývanie s dôrazom na prírodnú zložku prostredia. Lokálne pracovné príležitosti mali posilniť komunitu i väzby s miestom a zabezpečiť nezávislosť na hlavnom sídle.

...