Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V Modranke pri Trnave vyrastá obytný súbor Štvorlístok

V Modranke pri Trnave vyrastá obytný súbor Štvorlístok

Na juh od Trnavy, presnejšie v mestskej časti Modranka, prebieha výstavba rezidenčného projektu Štvorlístok z dielne investora AJ GROUP, s.r.o. Miesto realizácie sa rozprestiera z oboch strán južného úseku Topoľovej ulice, pričom výrazne stúpa smerom k Seredskej. Ako už samotný názov napovedá, malý súbor pozostáva zo 4 samostatných objektov, celkové riešenie reaguje na existujúce komunikácie a svažitosť pozemku.

Vizualizácia Štvorlístok; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Zástavba v Modranke si ešte zachovala vidiecky charakter, výškou hmôt sa tomuto merítku snaží prispôsobiť aj vznikajúci Štvorlístok. Trojica objektov označená ako B, C a D dosahuje 4 nadzemné podlažia, hmoty najvyšších vždy ustupujú. Objekt A je zapustený do svahu, celkovo zahŕňa 2 podzemné a 3 nadzemné podlažia. Dopravnú obsluhu a zároveň aj vstup do vnútorného priestoru má ako jediný situovaný zo Seredskej ulice. Do ostatných bytových domov sa vchádza z Topoľovej.Pohľad na objekt D a C a okolie projektu; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Navrhnutá bola slušná, nadčasová architektúra, ktorú charakterizuje najmä striedmosť použitých výrazových prostriedkov. Z objemov vystupujú jednoduché konštrukcie balkónov, vrchnú časť stavieb zakončujú ustúpené hmoty podlaží, čím sa zároveň vytvárajú plochy pre terasy. Jednotnosť súboru podčiarkuje tiež farebnosť, s dominantnou bielou kontrastuje tmavý odtieň rámov a zábradlí.Pohľad na rozostavaný objekt B a A v pozadí; Zdroj: Novostavby.skObjekt C a Topoľová ulica; Zdroj: Novostavby.sk

Štvorlístok bol zasadený do relatívne pokojnej oblasti, okolité prostredie tvorí skladba rodinných domov a záhradkárska osada. Určené budú hlavne pre bývanie, v etapách A a B sa však počíta aj s priestormi komerčného využitia. Na parkovanie poslúži 107 miest umiestnených na teréne. V ponuke bytov prevládajú 2-izbové, okrem nich sú na výber ešte jednotky s jednou a tromi izbami. Podľa trnavskej realitnej kancelárie NEOREAL, s.r.o. zostalo z celkového počtu 77 bytov voľných ešte 20 kusov.Objekty C a D; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Objekt D nadobudol viac menej finálny vzhľad, v stavebnom pokroku ho nasleduje hneď vedľa situované C, pokračujú práce na fasádach. Zostávajúca dvojica sa v súčasnosti nachádza v štádiu hrubej stavby, ktorú v prípade bytového domu A už vidíme na úrovni terénu Seredskej ulice. Bezprostredné okolie by mali doplniť 2 detské ihriská a výsadba zelene zahŕňajúca aj predzáhradky prislúchajúce prízemným bytom. Termín kolaudácie pripadá na september tohto roku.Objekty C a D; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Prečítajte si tiež:

Výstavba okolo Račianskeho mýta pokračuje

Myšlienka sceliť rozdelenú Bratislavu sa privedie k životu v projekte Vydrica

Drevostavbou roka 2018 sa stala školská telocvičňa v Cíferi

Zdroj: Novostavby.sk

Diskusia

Podobné články

Tip pre dochádzajúcich za prácou, bývanie v oblasti bývalej seneckej tehelne

Tip pre dochádzajúcich za prácou, bývanie v oblasti bývalej seneckej tehelne

Už dva články na našom blogu sa venovali téme novostavieb v Senci. Navštívili sme stavebne veľmi rušnú oblasť, ktorá sa rozprestiera pozdĺž západnej strany trnavskej cesty, na severe zastavaného územia sídla. Kedysi tu stála senecká tehelňa, dnes sa pozemky zapĺňajú rezidenčnou zástavbou. Atraktivitu lokality zvyšuje blízka križovatka Blatné umožňujúca rýchly presun na diaľnicu D1, bývanie je tým pádom výhodné pre ľudí dochádzajúcich za práco...
Projekt Park pod Kolibou upútal riešením oddychovej zóny

Projekt Park pod Kolibou upútal riešením oddychovej zóny

Nedávno sme spomínali dizajnovo zaujímavý projekt Roličky situovaný v lokalite nazývanej Vtáčnik, ktorá zo západu hraničí s miestnou časťou Bratislavy Koliba. V tomto článku sa presunieme naozaj len o kúsok ďalej a pozrieme sa na ďalšiu, v našich končinách nie úplne štandardnú rezidenčnú výstavbu. 

...
Nová štvrť v Senci sa formuje, 2. etapa projektu Gemini pokračuje

Nová štvrť v Senci sa formuje, 2. etapa projektu Gemini pokračuje

Dovolenková sezóna pokračuje. Po príspevkoch o apartmánových rezortoch na Liptove sme vybrali ďalšiu obľúbenú rekreačnú lokalitu. Presunieme sa na juh Slovenska, do okresného mesta Senec. Návštevníkov láka najmä v letných mesiacoch, cieľom sú predovšetkým známe Slnečné jazerá, v priebehu rokov sa v ich blízkosti zriadili aj viaceré atrakcie.

...