Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Toto sú najkrajšie historické nehnuteľnosti slovenskej inzercie!

Toto sú najkrajšie historické nehnuteľnosti slovenskej inzercie!

Patríte k fanúšikom historických nehnuteľností? Zostavili sme pre vás výber toho najlepšieho.

Staré vodné mlyny, kaštiele, meštianske domy či dokonca zrúcanina hradu. Ponuka historických nehnuteľností v našej inzercii je skutočne pestrá. Niektoré mali šťastie a dočkali sa kompletnej rekonštrukcie. Iné na svoju druhú šancu ešte len čakajú. A pevne veríme, že sa aj dočkajú. Rozhodne si to totiž zaslúžia.

Kaštieľ v obci Dubník - dohodou

Stojí na pozemku o rozlohe 5500 m². Jeho história siaha až do roku 1680. Počas svojej existencie bol viackrát prestavaný. Po roku 1945 však postupne chátral. V roku 2002 ho súčasní majitelia kompletne zrekonštruovali a bol zaevidovaný medzi chránené kultúrne pamiatky. Objekt sa aktuálne využíva na rôzne spoločenské udalosti, ale aj ako múzeum. Nachádza sa v ňom spolu až 22 miestností.

Kaštieľ v obci Veľké Bošany - 1 000 000 €

Kaštieľ bol postavený v roku 1776 grófom Bošanyim. Ten ho dal postaviť svojim dvom synom. Nachádza sa na hektárovom pozemku a prislúcha k nemu aj park.
V interiéri sa nachádzajú repliky dobového nábytku, zbierka trofejí a obrazov.

Historický objekt v obci Malženice - 234 900 €

Objekt bol postavený okolo roku 1890. Nachádza sa v tichej časti obce - mimo hlavnej cesty. Na pozemku je krytý bazén, nechýba ani garáž. Pri objekte stojí aj hospodárska budova. Celková výmera pozemku (aj s domom a hospodárskou budovou) je 2392 m². 

Historický dom v Nitre - 245 000 €

Nachádza sa v centrálnej časti Zobora. Má tri podlažia a je obklopený 18-árovým  pozemkom. Záhrada je plná starých stromov a porastov.

Sklabinský hrad - 250 000 €

Prvá zmienka o ňom pochádza ešte z roku 1242. K zrúcanine hradu prislúcha aj pozemok s rozlohou  9600 m² a bašta, ktorá prešla rekonštrukciou. Na hrade priebežne prebiehajú rekonštrukčné práce a sú vydané stavebné povolenia aj pre ďalšiu rekonštrukciu.

Neogotický kaštieľ v obci Kolta - 145 000 €

Bol postavený koncom 19. storočia a slúžil ako letné sídlo manželky generála a veľkostatkára Károlya Meszárosa. V architektúre stavby prevláda štýl romantizmu s neogotickými architektonickými a výtvarnými prvkami. Ide o národnú kultúrnu pamiatku. Pozemok má výmeru 7000 m². K dispozícii je stavebná dokumentácia so súhlasom na stavebné povolenie.

Starý vodný mlyn v obci Dobroč - 34 900 €

Viac ako 200-ročný domček slúžil v minulosti ako vodný mlyn. Je postavený z kvalitného kameňa. Leží na pozemku o celkovej rozlohe 2219 m². Jeho veľkou prednosťou je prostredie, v ktorom sa nachádza - z jednej strany je obklopený lesom, z druhej potokom.

Historické sídlo v obci Valča - 390 000 €

Sídlo vhodné na bývanie, podnikanie, ale aj rekreáciu bolo postavené v priebehu 19. storočia na pozemku o celkovej rozlohe takmer 5000 m². Objekty (pôvodný klasicistický kaštieľ a olejkársky dom), ktoré boli vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku, boli postupne rekonštruované - so zachovaním pôvodných prvkov.

Historická budova v centre Banskej Štiavnice - dohodou

Ide o historický a pamiatkovo hodnotný objekt, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Nehnuteľnosť sa nachádza na parcele o výmere 1577 m² a pozostáva z dvoch častí: pôvodná historická a pamiatkovo chránená časť datovaná do 16. storočia a prístavba v zadnej časti, ktorá bola realizovaná a ukončená v rokoch 1993 až 1995.

Renesančný kaštieľ v Liptovskom Hrádku - 300 000 €

Renesančný kaštieľ z 18. storočia sa nachádza v tichej lokalite blízko centra mesta Liptovský Hrádok. Kaštieľ spolu s nádvorím a okolitými budovami pre služobníctvo tvoria národnú kultúrnu pamiatku. Pred kaštieľom je veľké nádvorie (park), ktoré spolu s okolitými stavbami a starou lipovou ulicou dotvárajú túto pamiatku. Kaštieľ sa aktuálne nevyužíva a vyžaduje rekonštrukciu.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Diskusia

Podobné články