Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
TOP 10: Toto sú najkrajšie drevenice slovenskej inzercie

TOP 10: Toto sú najkrajšie drevenice slovenskej inzercie

O vlastnej drevenici sníva mnoho Slovákov a my sa im nečudujeme. Drevené stavby majú totiž svoje osobité čaro. Sála z nich teplo domova a špecifická atmosféra, ktorú ponúka len veľmi málo nehnuteľností. Sú to stavby ako stvorené na rekreáciu, avšak čoraz viac ľudí ich využíva aj na celoročné bývanie. Pohodový život v obklopení dreva a s prírodou za oknom, veď komu by sa nepáčila takáto predstava. Pozreli sme sa na to, čo v tejto sfére aktuálne ponúka naša inzercia, a vybrali to najlepšie. Pre detail inzerátu stačí kliknúť na fotku.

Závadka nad Hronom - 152 000 €

Šikovná drevenica postavená v krásnom horskom prostredí stojí na slnečnom pozemku s rozlohou 362 m2. Vďaka polohe na okraji dediny ponúka dokonalé ticho a pokoj. Vo vnútri nechýba krb, vonku zas nájdete dreváreň i dostatok miesta na parkovanie.

Terchová - 218 000 €

K celoročne využívateľnej drevenici prislúcha veľkorysý pozemok o výmere 1237 m2, cez ktorý preteká dokonca i potôčik. K jedinečnej atmosfére prispieva okrem zurčania vody i krásny výhľad na okolitú prírodu Malej Fatry. Drevenica má vlastný zdroj pitnej vody a predáva sa kompletne zariadená.

Jarabá - 151 800 €

Drevenica postavená na spevnenom svahu v panenskom prostredí nízkotatranských lesov  na pozemku z rozlohou 500 m2 je celoročne obývateľná. Má vlastnú studňu, je zabezpečená alarmom a jej srdcom je krásna keramická pec.

Zázrivá - 200 000 €

História tejto drevenice siaha do roku 1880. Šlo pôvodne o objekt horárne postavenej v "štajerskom štýle". V rokoch 2012 -2017 prešla nehnuteľnosť kompletnou rekonštrukciou a prestavbou na apartmánový dom s dvoma bytovými jednotkami. Objekt je zapísaný v registri národných kultúrnych pamiatok SR, celá rekonštrukcia preto prebehla pod prísnym dohľadom pamiatkového úradu. Úžitková plocha drevenice je 285 m2, celková výmera pozemku 650 m2. Predáva sa kompletne zariadená.

Košecké podhradie - 290 000 €

V 6-izbovej novostavbe núdza o priestor rozhodne nebude. Môže sa pochváliť veľkorysou úžitkovou plochou 202 m2 a pozemkom o výmere 850 m2. Za zmienku určite stojí veľká prestrešená terasa a mohutný krb v obývacej miestnosti. Drevenica má i obytné podkrovie, ku ktorému vedie masívne smrekové schodisko. Predáva sa spolu so zariadením.

Horná Letota - 130 000 €

Drevenica, ktorá je súčasťou stráženého komplexu, sa nachádza na južných svahoch Nízkych Tatier, v obľúbenej rekreačnej oblasti Krpáčovo. Je situovaná priamo pri lese, na pozemku, ktorý lemuje lesný potôčik. Ticho a pokoj sú teda zaručené. Prednosťou drevenice sú veľké presklené plochy, vďaka ktorým si možno z interiéru vychutnávať výhľad na okolitú prírodu. Samozrejmosťou je terasa i krb.

Bobrovník - 164 000 €

Kompletne zariadená drevenica situovaná na pozemku s rozohou 704 m2 je špecifická tým, že je ekologická. Znamená to, že pri jej výstavbe boli použité len prírodné materiály: drevo, kameň, keramika. Na zateplenie strechy bola použitá napríklad izolácia na báze ovčej vlny, na ošetrenie drevených plôch bol použitý včelí vosk. Je zariadená dreveným nábytkom z masívu, má vlastnú studňu, altánok, terasu, krb.

Hačava - 42 000 €

Drevenica síce staršia, ale zato s veľkým potenciálom sa nachádza v krásnom prostredí Slovenského krasu. Má úžitkovú plochu 75 m2 a prislúcha k nej i pozemok o výmere 532 m2, na ktorom nájdete i ovocné stromy (jablone,slivky).

Kobyly - 79 900 €

Kompletne zrekonštruovaná a zariadená drevenica situovaná na pekne upravenom 5-árovom pozemku má rozhodne čo ponúknuť. Disponuje hneď 2 terasami, záhradným domčekom, prístreškom pre auto, dielňou a pivnicou.

Látky - 149 000 €

Novopostavená drevenica so srdcom v podobe krásnej piecky je vhodná ako na rekreačné využívanie, tak aj na trvalé bývanie. Nachádza sa navyše v super lokalite - priamo oproti zasnežovanému lyžiarskemu vleku.

Zdroj (text/foto): Nehnuteľnosti.sk

Diskusia

Podobné články